Amiga 1200W kilka miesięcy po premierze Amigi 600 firma Commodore przedstawiła kolejny model z tej popularnej serii - Amigę 1200.

Amiga 1200

Był to bardzo udany model. Stosunkowo niska cena w połączeniu z dużymi możliwościami rekompensowała częściową niezgodność z poprzednimi modelami. Komputer wyposażono w układ graficzny AGA, do tej pory zastosowany w modelu z najwyższej półki - Amidze 4000.
Mimo upadku firmy Commodore jest to model, który dzięki swym możliwościom rozbudowy dożył dzisiejszych czasów. Fani Amigi uzbrajali Amigę 1200 w twarde dyski, karty "turbo". Wiele firm zajmowało się upgradem tej maszyny wbudowując ją w obudowy przypominające PC. Wystarczy powiedzieć, że dostępne są dla tego komputera rozszerzenia z procesorem PowerPC o prędkości nawet 240 MHz
Za źródłami internetowymi - Blizzard PPC (68040/40 MHz + PowerPC 603e/240 MHz): 300 MIPS i 3.7 SpecFP95.
Daje to moc obliczeniową podobną do komputera PC, który służy mi świetnie do wszelkich celów od paru lat (Pentium II 350). Jak większość fanów Commodore żałuję, że bankructwo firmy uniemożliwiło kontynuowanie serii, która miała wielkie szanse stać się obok Apple i PC "trzecią siłą" na rynku komputerów.Krótka metryczka komputera:


Powrót do strony głównej