Commodore 64 GSCommodore 64GS czyli "Game System"
Bardzo rzadki model konsoli oparty hardware'owo na Commodore C64. Technicznie jest to zwykły C64 pozbawiony klawiatury, gniazda magnetofonu i serial, a także User Portu. Tak naprawdę to płyta główna jest taka sama jak w C64G (BN/E) i wszystkie wyprowadzenia są na niej obecne, lecz w obudowie konsoli brak na nie wyciętych otworów. Konsola pojawiła się w grudniu 1990 w Wielkiej Brytanii i w 1991 roku w Danii. Nie była nigdy sprzedawana w innych krajach. W komplecie, w cenie 99,99 funtów nabywca otrzymywał oprócz konsoli kartridż zawierający 4 gry (Fiendish Freddy, Flimbo's Quest, Klax, International Soccer) i joystick (Cheetah Anihilator). Gra International Soccer była przerobiona na użytek konsoli tak, by nie trzeba było korzystać z klawiszy funkcyjnych.

Commodore C64GS

Źródła internetowe mówią o 80.000 wyprodukowanych konsol 64GS, lecz nie więcej niż 25% zostało sprzedanych. Pozostałe rozmontowano na części zamienne dla Commodore 64G.


Commodore C64GS powerup
Zdjęcie zapożyczone z internetu

Konsola po włączeniu wita nas animacją żądającą włożenia kartridża (jeśli nie jest on obecny).Krótka metryczka komputera:


Powrót do strony głównej