Lwów PK-01Lwów PK-01

Niewiele wiem na temat tego komputera. Muszę odświeżyć swoją znajomość języka rosyjskiego i przebrnąć przez dwie instrukcje.


Lwów PK-01

Ten piękny zestaw zawierający komputer, zasilacz, kable, jedną kasetę z programami, dwie instrukcje oraz kilka niezidentyfikowanych złącz nabyłem dzięki serwisowi aukcyjnemu Allegro. Całość zapakowana jest w oryginalny obleśny styropian.


Lwów PK-01

Tabliczka znamionowa. Data produkcji IX 1991.

Lwów PK-01

Dwie książeczki z opisem komputera. Wydane tak, jakby były drukowane w piwnicy na powielaczu. W środku opis Basica przypominającego swoją składnią i zasobem instrukcji starego poczciwego Commodore 64, ale pewnie podobieństwo jest czysto przypadkowe. Jest tam również mnóstwo schematów - np. jak podłączyć komputer do telewizora Junost. Im bardziej się zagłębiam tym bardziej mi się cały sprzęt podoba. Muszę go spróbować jakoś odpalić, choć nie mam na stanie żadnego starego radzieckiego telewizora. Może jednak da się to ustrojstwo podłączyć do jakiegoś innego monitora.
Okazało się, że nie jestem jedynym posiadaczem tego komputerka w Polsce. Uzupełniłem więc opis komputera w oparciu o uzykane informacje od innego właściciela Lwowa.Krótka metryczka komputera:Powrót do strony głównej