Moje peryferia do starszych maczkówPrzy różnych okazjach dorobiłem się kilku gadżetów pasujących do starszych Macintoshy. Co posiadam:

Style Writer II

Drukarkę atramentową Stylewriter II. Działa na te same kartridże, co prosty fax Canon od lat stojący u mnie w pracy na biurku.


Dysk Twardy 20SC

Zewnętrzny dysk twardy SCSI Apple 20SC o olbrzymiej pojemności 20 Mb, w obudowie wielkości prawie Apple IIGS. Dyski te Apple zaprezentowało w 1987 roku (razem z 40SC i 80SC o pojemności odpowiednio 40 i 80 Mb). Trzeba w tym miejscu dodać, że w 1987 roku zadebiutowały też Macintosh II i Macintosh SE, czyli pierwsze dwa komputery Apple z zamontowanym twardym dyskiem. Seria dysków SC przeznaczona była między innymi do powstałego rok wcześniej pierwszego Maka z portem SCSI - Macintosha Plus, a także do Apple II wyposażonego w specjalną kartę rozszerzeń:

Karta SCSI do Apple II

Karta SCSI do Apple II


System Saver IIgs

System Saver IIgs firmy Kensington czyli.. UPS do współpracy z Apple II

Macinstor

Zewnętrzny dysk twardy SCSI MacinStor o pojemności 340 Mb wyprodukowany specjalnie dla Maka przez firmę Storage Dimensions. Używam go między innymi do przenoszenia programów pomiędzy moimi maczkami. Działa, można powiedzieć, na zasadzie "plug and play" - jest po podłączeniu automatycznie wykrywany przez wszystkie moje Maczki.


OneScanner

Skaner SCSI Apple OneScanner. szukam na razie angielskiego oprogramowania do skanera - nie jestem w stanie go skonfigurować ze względu na słaba znajomość niemieckiego.


CDROM Toshiba

Zewnętrzny napęd CDROM Toshiba MX 3401 S na "caddy". Usiłuję go uruchomić. Jest widoczny jako urządzenie SCSI, ale płyty się nie "montują". Znajomi makowcy powiedzieli mi, cokolwiek to miałoby znaczyć, że jeśli napęd nie ma firmware Apple to potrzebne jest mocniejsze rozszerzenie...
Popracuję nad tym.


Oprócz tego:


Powrót do strony głównej