Macintosh PowerMac 5500/225To już zupełnie nowy komputer, biorąc pod uwagę resztę zbiorów. Umieszczam go w zasadzie tylko przez wzgląd na jego oryginalność. Jest to ostatni w serii Powermaków 5xxx (a wczesniej "lodówek" i Macintoshy 5xx) - typowych dla Apple komputerów "all in one", rok po swoim debiucie przez krótko zastąpiony przez G3 "all in one", by potem oddać pola panującemu do dziś iMacowi.
Technicznie jest to odpowiednik Powermaka 6500, który ukazał się jednocześnie z PM5500.

PowerMac 5500/225

Być może się mylę, ale wydaje mi się, że jet to pierwszy Mac z montowaną standardowo grafiką z akceleracją 2D/3D - ATI RAGE.
Komputer kupiłem za niewielkie pieniądze razem z wbudowanym modemem na CommSlot II i norweskim OS 8.1 (biorąc pod uwagę, że dostałem całkiem mocnego Maczka, z wbudowanym 15" monitorem, CD i modemem).
Dokupiłem do niego kartę sieciową PCI Farallon (80 PLN) i 96 Mb RAM (straszne pieniądze). Wymieniłem norweski system 8.1 na 9.1 US i przez pewien czas był to mój podstawowy komputerek do internetu - na stałym łączu Astercity. Podłączyłem do niego dwa zewnętrzne HDD SCSI, przydała by się tylko jeszcze podobna nagrywarka.Krótka metryczka komputera:


Powrót do strony głównej