Amstrad PPC640Dziwaczny przenośny komputer jest owocem ambicji Amstrada, by stworzyć najtańszy przenośny komputer PC. Stworzono w ten sposób PPC512 i PPC640. Ten drugi, który posiadam, różnił się od pierwszego tylko kolorem obudowy (PPC512 był jasny, PPC640 jest grafitowy w środku), większą ilością pamięci i wbudowanym modemem.

Amstrad PPC640

Złożony komputerek. Do łatwiejszego przenoszenia zaopatrzony w rączkę. Nie jest to lekki "laptop" - jego waga z bateriami sięga 10 kilo.

Amstrad PPC640

Rozkładając go "na pół" otrzymujemy pełnowymiarową klawiaturę w standardzie IBM PC/AT, z blokiem numerycznym i wydzielonymi klawiszami sterującymi kursorem. Komputer ma wbudowany 9" monitorek LCD, o kiepskiej jakości, bez podświetlenia pracujący w trybie CGA.

Amstrad PPC640

Odchylony panel LCD - komputer gotowy do pracy. Podstawowym brakiem jest nieobecność twardego dysku - za pamięć masową służą 2 stacje FDD 720 Kb wbudowane z boku nad rączką.
Krótka metryczka komputera:
W komplecie dostałem również:

Amstrad PPC640

Gustowną, oryginalną torbę do przenoszenia komputera.


Amstrad PPC640

Trochę gadżetów: instrukcję obsługi, gwarancję, kartę rejestracyjną, kilka ulotek reklamowych i licencjonowany MS DOS 3.30 na oryginalnej dyskietce sprzedawanej razem z komputerem.Powrót do strony głównej